Wakacje zimą warto spędzić w takich miejscach jak Tajlandia, Egipt, Kenia, Dominikana oraz Wyspy Zielonego Przylądka. Inne ciepłe kraje warte rozważenia, to Kuba, Cypr oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Masz dosyć mroźnej aury? Wolisz zamiast tego udany wypoczynek w pełnym słońcu? W takim razie czas się wybrać na wakacje zimą! Dziś zaprezentuję ci kilka propozycji ciepłych krajów, gdzie zawsze świeci słońce, a wakacje trwają cały rok. Spodziewaj się wysokich temperatur i udanego polowania na last minute!

Oto, gdzie zimą na wakacje warto się udać, w roku 2023 oraz 2024…

Tajlandia – pomysł na wakacje zimą

Tajlandia zimą
Wakacje w Tajlandii

Tajlandia to świetny pomysł dla wszystkich, którzy marzą egzotycznych wakacjach w środku zimy. Powiedzieć, że jest tu zdecydowanie cieplej niż u nas, to nic nie powiedzieć (średnia temperatura powietrza oscyluje bowiem w okolicach 30 stopni Celsjusza).

Wizyta w Azji południowo-wschodniej na pewno zapewni moc niezapomnianych wrażeń. Mamy tu piękne piaszczyste plaże, gdzie lazurowa woda w morzu zachęca do orzeźwiających kąpieli. Jest tu też kilka wartych zobaczenia miejsc, z których sporo jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zainteresowani wyjazdem? W takim razie uprzejmie donoszę, że aktualne ceny możecie sprawdzić tutaj.

Egipt  – tanie wczasy zimą

Jeśli szukasz miejsca na w miarę tanie zimowe wakacje, to niewątpliwie powinien cię zainteresować Egipt. Tak, wiem. To bardzo popularny kierunek wakacyjny i każdy już tam był, ale… może tyjeszcze nie?

A nawet jeśli już zdarzyło ci się Egipt odwiedzić, to dlaczego nie zrobić tego po raz drugi?

Egipt zimą
Egipt – warto pojechać, o czym powyższe zdjęci (nie) świadczy 😉

Do kurortów nad Morzem Czerwonym przyciągają nieodmiennie piękne plaże oraz bardzo ciepła woda. Będąc na miejscu warto oczywiście skusić się na nurkowanie, by zobaczyć rafy koralowe (spoiler: są przecudne!).

Co ważne, Egipt nie ogranicza się wyłącznie do pięknych plaż. Planując wakacje warto pomyśleć o zobaczeniu czegoś ciekawego, z czym w kraju faraonów nie powinno być większych problemów. Na miejscu bez problemu da się wykupić na przykład wycieczkę fakultatywną do Gizy i zobaczyć ostatni z siedmiu cudów świata, czyli piramidy.

Plusem Egiptu są stosunkowo niskie ceny wakacji (możesz je sprawdzić tutaj).

Egipt to dobry pomysł chociażby na grudniowe wakacje. Jeśli szukasz więcej inspiracji na ucieczkę przed polską „magią świąt” to możesz je znaleźć w tekście: gdzie na wakacje w grudniu.

Zanzibar – egzotyczny kierunek

Zanzibar - wakacje w zimie
Zanzibar – słoneczne wczasy

Położony na Oceanie Indyjskim Zanzibar to z jednej strony największa wyspa Tanzanii, a z drugiej popularny kierunek podróży turystów z całego świata. To również dobre miejsce na wakacje zimą, gdyż średnie temperatury wahają się w granicach 28 stopni. Klimat jest więc tropikalny, stąd i warunki do wypoczynku całkiem znośne.

Zainteresowanych odsyłam do sprawdzenia aktualnych cen w tym miejscu, całą resztę zapraszam natomiast do kolejnego punktu programu…

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj – tu warto pojechać

W poszukiwaniu słońca w środku zimy można rozważyć wizytę na Półwyspie Arabskim. Jedną z ciekawszych propozycji wydają się tu Zjednoczone Emiraty Arabskie wraz ze swoim największym miastem Dubaj. Tylko uwaga! Pamiętaj że jak my mamy zimę, to tam… również mają zimę!

A z nią nie ma żartów!

Najgorzej jest w styczniu, gdy w takim Dubaju średnia temperatura w dzień to zaledwie… 25°C. Jeszcze większy dramat jest po zachodzie słońca, bo temperatury w nocy spadają do tylko 21°C.

Jeśli to cię nie przeraża, to powiem tylko, że tu sprawdzisz aktualne ceny wycieczek do ZEA.

Wyspy Kanaryjskie – warto jechać zimą

Wyspy Kanaryjskie politycznie należą wprawdzie do Europy, ale geograficznie to już jednak Afryka. I to właśnie bardziej afrykański klimat sprawia, że jest tam ciepło zimą.

Wyspy Kanaryjskie w zimie
Wyspy Kanaryjskie warto zobaczyć również zimą

Którą z Wysp Kanaryjskich wybrać? To pytanie, na kanwie którego można by napisać całkiem długi tekst, który chętnie bym napisał, ale niestety jestem leniwy. W zamian rzucam więc te oto trzy rady:

  • najcieplejsze zimą są Fuerteventura i Gran Canaria (szczególnie południowa część),
  • Teneryfa to największa i najbardziej znana wyspa, gdzie czekają liczne atrakcje turystyczne,
  • Lanzarote to świetne miejsce dla miłośników

Ceny wakacji na Wyspach Kanaryjskich możesz sprawdzić w tym miejscu.

Kenia – pomysł na ciepły zimowy urlop 

Mówiąc o ciepłych krajach zimą, nie sposób pominąć Kenię. W takim razie nie będę się silił na oryginalność i jej nie pominę 🙂

Kenia w zimowe miesiące
Drzewo, zebry i szosa na Ostrołękę

Kenia kojarzy się głównie z safari, ale nie można zapominać, że jest to kraj położony nad Oceanem Indyjskim. A skoro tak, to czekają w nim również rajskie plaże, na które warto zabrać olejek do opalania i dobry humor.

Ten ostatni niestety mogą nieco popsuć ceny wyjazdów do Kenii (które możesz sprawdzić tutaj).

Kuba – słoneczne wakacje

Kuba
Kuba – prawdopodobnie dobre miejsce do plażowania

W poszukiwaniu ciepła w zimie warto udać się na Kubę. To wyspa jak wulkan gorąca, o której ciężko mi się pisze, gdyż ponieważ… tam nie byłem. Dlatego też zamiast produkować się bez większego sensu, powiem jedynie, że zimowe temperatury mieszczą się z granicach 26 stopni.

Na Kubę warto jechać na przykład w lutym. Jeśli chcesz poznać inne miejsca, które nadają się na wyjazd w najkrótszym miesiącu w roku, to znajdziesz je tutaj: gdzie na wakacje w lutym

Jeśli zależy ci na dobrych cenach wakacji na Kubie, to proponuję pobuszować trochę w ofertach last minute (możesz to zrobić tutaj).

Madera – polecane miejsce na wypoczynek

Madera - wiosna zimą
Wiosna zimą na Maderze

Madera ma tak łagodny klimat, że wybrać się tam można właściwie zawsze. A więc w zimę też. Wyspa wiecznej wiosny kusi krótkim lotem oraz przepiękną zielenią krajobrazu, której czasem każdemu pewnie brakuje w okresie zimowym (tu możesz sprawdzić aktualne ceny).

Cypr – kraj na ciepłe wakacje w Europie 

Kiedy planuje się wakacje zimą, raczej pomija się Europę. Właściwie jest to słuszne założenie, ale mamy jeden, malutki wyjątek. Jest nim Cypr. To właściwie jedyne miejsce na Starym Kontynencie, gdzie w najzimniejszym okresie średnie temperatura ciągle utrzymuje się w okolicach 20 stopni.

Cypr
Cypr – dobry pomysł na wakacje w zimie

Oczywiście 20 stopnia to nie wystarczająco dużo, by swobodnie kąpać się w morzu (temperatura wody zresztą do tego nie zachęca). Jest to jednak wyśmienita pogoda do tego, aby poświęcić czas na zwiedzanie tej pięknej wyspy. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w innych częściach mojego bloga.

Wyspa Afrodyty to niezłe miejsce na samodzielnie zorganizowaną podróż, ale nic stoi na przeszkodzie, aby pójść w tej kwestii na łatwiznę i skorzystać oferty któregoś z biur podróży (tu możesz sprawdzić ceny).

Wyspy Zielonego Przylądka – dobre miejsce na wakacje

Wyspy Zielonego Przylądka zimą
Wyspy Zielonego Przylądka (Capo Verde)

Na Wyspach Zielonego Przylądka możemy liczyć na przepiękne plaże oraz średnie temperatury w okolicach 24 stopni. Jeśli sądzisz, że to idealne warunki na udany wyjazd zimą, sprawdź koniecznie aktualne ceny wakacji w tym miejscu.

Przerwa na autoreklamę! Myślisz o ciepłych krajach, gdzie warto udać się na wakacje zimą? W takim razie sprawdź ten tekst: gdzie na wakacje w styczniu.

Dominikana – pomysł na wakacje w styczniu

Sezon huraganów na Morzu Karaibskim kończy się w listopadzie, a więc nasza zima to idealny moment aby udać się na Dominikanę. Co nas czeka na miejscu? No cóż, w telegraficznym skrócie są to:

  1. Piękne białe plaże.
  2. Turkusowa woda.
  3. Palmy kokosowe.

Dla pozbawionych cnoty wyobraźni, rysunek poglądowy:

Dominikana
Dominikana i urlop w zimie

Na Dominikanie temperatura wody oscyluje wokół 25°C, nie może więc dziwić, że przyciąga miłośników morskim kąpieli oraz innych aktywności związanych z wodą (takich jak snurkowanie).

Podsumowanie – gdzie jechać na wakacje zimą

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że teraz już wiesz jakie ciepłe kraje warte są rozważenia i gdzie zimą na wakacje warto jechać. Oczywiście ten tekst był zbyt krótki, aby zmieścić w nim wszystkie miejsca, gdzie temperatury w grudniu, styczniu i lutym są wysokie. Inne polecane kierunki na wakacje zimą to chociażby Senegal, Maroko, Meksyk…O tym jednak, wspomnę może następnym razem.

Do zobaczenia!