Category: Portugalia

Portugalia, ze względu na swe prowincjonalne położenie, często nie jest brana pod uwagę jako cel na wakacje. Pan Koszmarny udowadnia, że to poważny błąd! Da się tu znaleźć wszystko, czego można sobie zażyczyć podczas wymarzonej podróży. Interesują cię wypasione plaże? Sprawdź rejony Algarve i Antelejo. Masz chęć na niepokojąco senne miasteczko? Jest ich tu pod dostatkiem. Chcesz zobaczyć najsympatyczniejszą stolicę Europy? Lizbona już na ciebie czeka.

Jeżeli planujesz wyjazd do Portugalii, to sprawdź poniższe wpisy. A jeżeli jeszcze jej nie planujesz, to czas najwyższy, abyś zaczął! Tak czy inaczej: niech mój blog będzie Twoim drogowskazem ;)

Sintra - co warto zobaczyć 4

Sintra – zamki, pałace, rezydencje. Hit czy kicz?

Liczba ciekawych miejsc w Sintrze, przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Nie przeszkodziło to jednak panu Koszmarnemu, by zmieścić je wszystkie (miejsca, a nie normy) w tym jednym tekście.

Carvoeiro, Algarve, Portugalia 2

Carvoeiro. Algarve w pełnym słońcu

Pan Koszmarny nawiedza Carvoeiro, gdzie topi się w makabrycznym upale, ogląda ładne klify, a następnie opędza się od czyhających za każdym rogiem adoratorek.

Silves, Portugalia 0

Silves. Zamek na straży sennego miasta

Położone na uboczu Algarve, senne miasteczko Silves, a w nim świetnie zachowany mauretański zamek i… właściwie niewiele więcej. No chyba, że liczymy koty oraz bociana.