Category: Portugalia

Portugalia, ze względu na swe prowincjonalne położenie, często nie jest brana pod uwagę jako cel na wakacje. Pan Koszmarny udowadnia, że to poważny błąd! Da się tu znaleźć wszystko, czego można sobie zażyczyć podczas wymarzonej podróży. Interesują cię wypasione plaże? Sprawdź rejony Algarve i Antelejo. Masz chęć na niepokojąco senne miasteczko? Jest ich tu pod dostatkiem. Chcesz zobaczyć najsympatyczniejszą stolicę Europy? Lizbona już na ciebie czeka.

Jeżeli planujesz wyjazd do Portugalii, to sprawdź poniższe wpisy. A jeżeli jeszcze jej nie planujesz, to czas najwyższy, abyś zaczął! Tak czy inaczej: niech mój blog będzie Twoim drogowskazem ;)

Portugalia - gdzie jechać 5

Portugalia – gdzie jechać na wakacje?

Tekst w którym pan Koszmarny odnajduje w sobie żyłkę przewodnika turystycznego i opisuje 8 prawdopodobnie najpiękniejszych miejsc w Portugalii, które się nadają (na wakacje).

Lagos i Ponta da Piedade 10

Lagos i Ponta da Piedade, czyli widoki jakby luksusowe

Samo Lagos to nic specjalnego – ot, kolejne turystyczne miasteczko. Tuż obok znajdują się jednak fantastyczne klify Ponta da Piedade oraz kilka malowniczych plaż. A nimi już warto się zainteresować!

Sintra - co warto zobaczyć 4

Sintra – zamki, pałace, rezydencje. Hit czy kicz?

Liczba ciekawych miejsc w Sintrze, przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Nie przeszkodziło to jednak panu Koszmarnemu, by zmieścić je wszystkie (miejsca, a nie normy) w tym jednym tekście.

8

Praia da Marinha – plaża i olśniewające klify

Podobno najpiękniejsza spośród pięknych, podobno top topów. Czy tak jest w istocie? Relacja pana Koszmarnego z podróży na Praia de Marinha, która rozwiewa wszelkie wątpliwości.