Category: Rumunia

Rumunia, jeszcze do niedawna, nie była traktowana poważnie jako dobry kierunek na wakacje. W ostatnim czasie sytuacja ulega poprawie i… bardzo dobrze! Bo to niezwykle ciekawy i różnorodny kraj. Znajdziemy tu wspaniałe zamki, urokliwe miasta, nieco dzikie góry, a nawet kawałek morza.

 

Jeżeli planujesz wyjazd do Rumunii, to koniecznie sprawdź poniższe wpisy. A jeżeli jeszcze nie planujesz, to czas najwyższy, abyś zaczął! Tak czy inaczej: niech mój blog podróżniczy będzie Twoim drogowskazem ;)

Wulkany błotne 7

Wulkany błotne w Berce. Trochę Rumunia, trochę inna planeta

Tekst o wulkanach błotnych w Rumunii, które to wulkany znajdują się w okolicy miejscowości Berca. Dowiesz się z niego jak tam dojechać i czy warto. Dodatkowo pan Koszmarny zdradza tajemnice rodzinne.

Rumunia atrakcje 12

Rumunia i jej najciekawsze atrakcje (nie tylko zamki!)

Rumunia da się lubić. To teza, którą pan Koszmarny udowadnia w swym głośnym artykule, oprócz tego wskazując 15 największych atrakcji turystycznych ojczyzny Drakuli.

Rumunia morze 36

Rumunia: Morze Czarne, czyli plaże, tłumy i naturyści

Rumunia i morze? Te słowa się ze sobą nie rymują. Rymuje się za to takie zdanie: rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego, oczami pana Koszmarnego. I to właśnie znajdziesz w tym tekście!