Category: Sardynia

Sardynia to druga co do wielkości włoska wyspa, która jednych zachwyca, a innych zaledwie inspiruje. Znaleźć na niej można zarówno ciekawe miasta, jak i oszałamiające piękno przyrody. Jeżeli planujesz spędzić swoje najbliższe wakacje na Sardynii, to – co tu kryć – lepiej trafić nie mogłeś. Oto bowiem znalazłeś się w tym zakątku mojego bloga, gdzie rozkładam ten region na czynniki pierwsze. To tu umieściłem relację z mojego wyjazdu oraz dzielę się praktycznymi poradami, dotyczącymi podróży.

Wszystkie teksty na moim blogu podróżniczym przygotowuję z najwyższą starannością. Nie koloryzuję i nie zachwycam się byle czym. Gdy trzeba, to krytykuję bez litości. Każda moja opinia jest oczywiście całkowicie subiektywna, ale – doceńcie to proszę – zawsze staram się być szczery.

Serdecznie zapraszam do lektury. Niech mój blog będzie twoim drogowskazem! ;)

Villasimius - plaża 0

Villasimius: Sardynia na luzie. Plaże i restauracje

Pan Koszmarny i spółka był w Villasimius kilka ładnych dni, a cała jego aktywność sprowadzała się właściwie do dwóch rzeczy: plażowania (fuj) i jedzenia (mniam). O tym też będzie niniejszy wpis. Gorąco zapraszam.

Capo Caccia 17

Alghero i Grota Neptuna (oraz fantastyczne schody)

Takie wizytówki to ja rozumiem, czyli perełki północnej Sardynii. Chcecie wiedzieć, jak pan Koszmarny zawędrował do urokliwego Alghero, jak wspinał się po wydrążonych schodach na Capo Caccia oraz jak wlazł wgłąb Groty Neptuna? Co z tego wynikło i dlaczego jak zwykle nic?

Bosa na Sardynii 5

Sardynia pierwszy niuch, czyli Bosa

Pan Koszmarny ląduje na Sardynii i dowiaduje się, do czego potrzebny jest GPS, czy warto jechać do miasteczka Bosa, no i przede wszystkim, jaki jest prawdziwy zapach tej włoskiej wyspy.