Category: Czarnogóra

Czarnogóra to niewielkie państwo znad wybrzeża Adriatyku, którego najciekawsze atrakcje turystyczne rozkładają na łopatki nawet takiego marudę jak pan Koszmarny. I mój blog jest tego żywym dowodem.

 

Zatoka Kotorska, kanion rzeki Tara, wpisane na listę UNESCO stare miasto w Kotorze, Jezioro Szkoderskie, Herceg Novi… Tu na każdym kroku jest coś wyjątkowego! Całe Bałkany mogą się od Czarnogóry uczyć, jak lśnić blaskiem turystycznego piękna.

 

Jeśli planujesz zwiedzanie tego kraju i chcesz przeczytać na ten temat jakiś świetny artykuł (z naciskiem na jakiś), to dobrze trafiłeś. Niech mój blog będzie twoim drogowskazem!

Stary Bar w Czarnogórze 11

Stary Bar. Zwiedzanie w ruinie

Gdy pan Koszmarny napotyka na swojej drodze jakiś bar, to nie może się powstrzymać, by do niego nie wstąpić. Tak samo było ze Starym Barem w Czarnogórze, o którym traktuje ten właśnie wpis.

Czarnogóra, Sveti Stefan 2

Co warto wiedzieć o Czarnogórze? (nie tylko ciekawostki)

To jest wpis rzeczowy, na którego rzeczowość składa się aż 9 rzeczy, które moim zdaniem warto wiedzieć o Czarnogórze. Zarówno, jeżeli planujecie tam jechać, jak i jeżeli (jeszcze) nie planujecie.

8

Jezioro Szkoderskie. Rejs z Virpazar w Czarnogórze

Odrywamy się od linii brzegowej Czarnogóry i pędzimy w głąb kraju tylko po to, by znów trafić na dużą wodę. Ale tym razem nie jest to morze, lecz jezioro. I to nie byle jakie, bo raz, że duże, a dwa, że Szkoderskie.

Kotor i Zatoka Kotorska 6

Kotor i oszałamiająca Zatoka Kotorska

Pan Koszmarny nawiedza najprawdopodobniej najpiękniejsze miasto Czarnogóry, czyli Kotor. Tam wspina się na mury, zachwyca Zatoką Kotorską, a potem denerwuje starszą panią i ląduje gdzie zawsze.