Category: Czarnogóra

Czarnogóra to niewielkie państwo wciśnięte nieco od czapy nad wybrzeżem Adriatyku, które pan Koszmarny nawiedził w lipcu roku 2017. A jak już nawiedził, to przekonał się, że choć jest to państewko niewielkie, to ma jednak sporo do zaoferowania. I tym oto przekonaniem dzieli się z ludem, czyli z Wami, w poniższych blogowych wpisach. Dowiecie się z nich między innymi: jakie miejsca w Czarnogórze warto odwiedzić i dlaczego powinna to być w pierwszej kolejności Zatoka Kotorska? Czy warto poświęcać czas na plażowanie? Jak zaplanować swoją podróż?

Niech mój blog stoi dla was otworem ;) Serdecznie zapraszam!

Stary Bar w Czarnogórze 5

Stary Bar. Zwiedzanie w ruinie

Gdy pan Koszmarny napotyka na swojej drodze jakiś bar, to nie może się powstrzymać, by do niego nie wstąpić. Tak samo było ze Starym Barem w Czarnogórze, o którym traktuje ten właśnie wpis.

0

Jezioro Szkoderskie, czyli rejs z Virpazar

Odrywamy się od linii brzegowej Czarnogóry i pędzimy w głąb kraju tylko po to, by znów trafić na dużą wodę. Ale tym razem nie jest to morze, lecz jezioro. I to nie byle jakie, bo raz, że duże, a dwa, że Szkoderskie.

Kotor i Zatoka Kotorska 1

Kotor i oszałamiająca Zatoka Kotorska

Pan Koszmarny nawiedza najprawdopodobniej najpiękniejsze miasto Czarnogóry, czyli Kotor. Tam wspina się na mury, zachwyca Zatoką Kotorską, a potem denerwuje starszą panią i ląduje gdzie zawsze.