A więc miejscem, gdzie spędzisz następne wakacje będzie Chorwacja? Masz wykupiony lot do miasta Zadar, Split czy tam Zagrzeb i nie wiesz jak ogarnąć wynajem samochodu? Chcesz żeby było tanio i dobrze, a może nawet bez karty kredytowej lub bez depozytu? No to udało ci się świetnie trafić.

Dziś bowiem będzie tekst o tym, jak wygląda wynajem samochodów w Chorwacji.

Zapraszam!

Na szybko: jeśli nie potrzebujesz szczegółowych informacji, tylko chcesz od razu wynająć samochód, to tutaj możesz sprawdzić aktualne ceny w wypożyczalniach.

Wynajem samochodów w Chorwacji (okiem blogera)

Chorwacja to taki kraj, do którego zwykło się jeździć własnym autem, bo… tak nakazuje tradycja 😉 Ostatnio jednak, coraz więcej osób decyduje się na podróż samolotem. Czy dzieje się tak ze względu na wrodzoną wygodę? A może chodzi o coraz większą liczbę lotów łączących lotniska w Polsce z takimi miastami jak Zadar, Split czy Dubrownik?

Nie wiem.

Wiem tylko, że w takiej sytuacji, pojawić się może potrzeba aby na miejscu, w tej całej Chorwacji, ogarnąć wynajem samochodu. Bo tylko wynajętym samochodem da się dotrzeć do wielu atrakcji tego wspaniałego kraju i poczuć jego prawdziwe piękno.

Wynajem samochodu w Chorwacji
Wynajem auta w Chorwacji

W tym momencie pojawia się oczywiste pytanie: jakie są najlepsze wypożyczalnie samochodów w Chorwacji? Odpowiedź może być tylko jedna: nie mam pojęcia 😉 Wszystko zależy przecież od tego, kiedy chcesz jechać oraz jakie są twoje potrzeby.

Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, co ja robię, gdy planuję wyjazd. A więc: wchodzę na stronę DiscoverCars, sprawdzam ceny wynajmu i dokonuję rezerwacji najkorzystniejszej oferty. DiscoverCars to porównywarka, która ma w swojej bazie zarówno działające duże, działające na całym świecie wypożyczalnie samochodów, jak i małe lokalne firmy. Daje możliwość możliwość szybkiego filtrowania ofert, dzięki czemu wynajem auta staje się prosty i przyjemny znośny.

Więcej na temat piękna Chorwacji i kierunków podróży, które warto wybrać, możesz przeczytać w tekście: gdzie jechać do Chorwacji?

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Chorwacji?

Średnia cena wynajmu samochodu w Chorwacji to 450 zł za tydzień (poza szczytem sezonu turystycznego) oraz 1100 zł za tydzień (w szczycie sezonu turystycznego). Jak widać, bardzo dużo zależy od terminu, w jakim zdecydujemy się wynająć auto.

Dodatkowe opłaty z którymi należy się liczyć, to:

 • opłaty za drogi ekspresowe – na przykład podróż z Zagrzebia do Splitu będzie nas kosztować około 100 zł (w jedną stronę),
 • pełne ubezpieczenie – niby nie jest obowiązkowe, ale pozwala oszczędzić sporo nerwów na wakacjach.
Chorwacja samochodem
Samochodem po Chorwacji

Kilka porad na tani wynajem samochodów w Chorwacji (i nie tylko):

 • Jadąc do Chorwacji w szczycie sezonu, lepiej zorganizować wypożyczenie auta z wyprzedzeniem. Najlepsze oferty wynajmu samochodów potrafią szybko znikać.
 • Wypożyczalnie posiadające siedziby na lotnisku, są zwykle droższe niż te, w których punkt odbioru auta znajduje się poza terminalem.
 • Znaczenie ma okres wynajmu. Część wypożyczalni samochodów daje zniżki za pełny tydzień, dzięki czemu taniej wychodzi wynajęcie auta na 7 dni, niż na 6.
 • Warto zwrócić uwagę na politykę paliwową. Najbardziej opłacalny jest zwrot auta z takim samym poziomem paliwa, co przy przy wynajmie.
 • Lepiej unikać odbioru i zwrotu samochodu w innej lokalizacji, bo zwykle trzeba uiścić za to dodatkową opłatę.

Wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej

Większość wypożyczalni samochodów wymaga karty kredytowej wystawionej na nazwisko głównego kierowcy. Jeśli jej nie masz, to musisz poszukać oferty, która nie będzie żądać pobrania depozytu na karcie kredytowej. Oto, w jaki sposób możesz to zrobić:

 1. Wejdź na tę stronę.
 2. Wpisz dane związane z odbiorem pojazdu (termin oraz miejsce).
 3. Poczekaj aż pojawią się najlepsze oferty wynajmu.
 4. Znajdź w menu „Payment cart at pick-up” / „Płatność kartą przy odbiorze”.
 5. Zaznacz opcję „Debit Card” / „Karta Debetowa”.

I tym oto sposobem pojawią ci się oferty wypożyczalni, które nie wymagają karty kredytowej:

Wynajem samochodu bez karty kredytowej
Wypożyczenie samochodu z kartą debetową

Trzeba liczyć się z tym, że wypożyczalnia samochodów pobierze od nas depozyt. Jeśli zdecydujemy się na wynajem samochodu bez karty kredytowej, to pobrana kaucja niemal na pewno będzie wyższa niż standardowo.

Więcej informacji znajdziesz w artykułach: wynajem samochodu bez karty kredytowej oraz wynajem samochodu bez depozytu.

Chorwacja samochodem

Chorwacja turystyką stoi – to oczywiste. Nie może więc dziwić, że jest to kraj z dobrze rozwiniętą siecią autostrad, która łączy wszystkie najważniejsze miasta. Ze względu na ukształtowanie terenu, budowa tutejszych dróg ekspresowych wymagała ogromnych nakładów, o czym świadczy chociażby bardzo duża liczba tuneli.

Parkowanie w Chorwacji
Parkowanie w Chorwacji bywa kłopotliwe nie tylko w większych miastach

I tym pozytywnym akcentem, czas zakończyć na dziś. Teraz już wiesz, jak ogarnąć wynajem samochodu w Chorwacji. Wiesz też, jak zrobić to, gdy nie chcesz blokować depozytu na karcie kredytowej i jaki jest koszt wynajmu auta w różnych lokalizacjach.

Do następnego!

pankoszmarny

pankoszmarny - człowiek widmo, człowiek orkiestra. podróżnik, mąż, ojciec, póki co jeszcze nie dziad. podróże traktuje jako zło konieczne, co nie przeszkadza mu być niezastąpionym drogowskazem dla zagubionych duszyczek. blog podróżniczy koszmarnewakacje.pl to jego konik, pasja oraz szaleństwo w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *