Majorka to największa wyspa archipelagu Balearów i aby w pełni poznać jej uroki, warto rozważyć wynajem samochodu. Teoretycznie nie powinno być z tym żadnych problemów. Już na lotnisku Palma de Mallorca, znajdują się liczne wypożyczalnie samochodów, które tylko czekają, aby zaoferować nam swoje pojazdy. Czy jednak teoria ma w tym przypadku przełożenie na praktykę? Sprawdźmy!

W dzisiejszym tekście postaram się opowiedzieć, jak sprawnie przejść przez proces wynajmu auta i nie przepłacić. Powiem również, w jaki sposób można to zrobić bez depozytu oraz bez karty kredytowej.

Wypożyczenie samochodu na Majorce (blog)

Nie da się ukryć, że wynajem samochodu to najlepszy sposób, aby poznać tak wspaniałą wyspę, jaką jest Majorka. Oczywiście, jeśli zamierzasz jedynie wylegiwać się na plaży i popijać drinki z palemką, wypożyczenie auta będzie ma większego sensu (może nawet przeszkodzić w swobodnym spożywaniu napojów 😉 ). Jeśli jednak chcesz zobaczyć coś więcej, niż tylko hotelowy basen, to zdecydowanie warto skorzystać z usług jednej z wypożyczalni samochodów.

Dzięki wynajętemu autu będziesz mógł bez przeszkód dotrzeć w takie miejsca jak Półwysep Formentor, przejechać się przepiękną widokową drogą do Sa Calobra oraz zwiedzić malownicze wioski w górach Serra de Tramuntana. Jednym słowem: warto!

A gdzie wynająć samochód na Majorce? Osobiście cenię sobie lenistwo i dlatego korzystam z porównywarki DiscoverCars. Ma ona całkiem pokaźną bazę wypożyczalni samochodów, zarówno dużych sieciówek, jak i małych lokalnych. Dzięki temu, można tam znaleźć atrakcyjne ceny wynajmu.

Wypożyczalnie samochodów na Majorce
Jak wypożyczyć samochód na Majorce

Wynajem samochodu bez depozytu

Jeżeli zależy ci na wynajmie samochodu bez depozytu, który będzie blokowany na twojej karcie kredytowej, to… Majorka powinna ci się spodobać 🙂 Jest to bowiem jedno z tych miejsc, gdzie możne nie większość wypożyczalni samochodów, ale przynajmniej znacząca ich część, nie wymaga kaucji.

Oto sposób, aby wynająć samochód bez depozytu:

 1. Wejdź na stronę porównywarki DiscoverCars.
 2. Wpisz termin i miejsce odbioru oraz zwrotu samochodu (np. lotnisko Palma de Mallorca).
 3. Poczekaj aż pojawią się oferty wypożyczalni samochodu.
 4. Z lewej strony znajdź sekcję „Kaucja zwrotna” („Refundable security deposit”).
 5. Zaznacz opcję „Depozyt nie jest wymagany” („No deposit required”).

Voila! Teraz widzisz oferty wypożyczalni, które nie wymagają depozytu przy odbiorze samochodu.

Rysunek poglądowy:

Wynajem samochodu bez depozytu
Wynajem auta bez kaucji

Wynajęcie samochodu bez karty kredytowej

Karta kredytowa to fatalny wynalazek, który niestety przydaje się wynajmując samochód. Niewiele jest bowiem wypożyczalni, które akceptują wynajem auta bez karty kredytowej. Oto w jaki sposób można próbować znaleźć:

 1. Wejdź na tę stronę.
 2. Podaj miejsce i termin, w którym nastąpi odbiór samochodu.
 3. Podaj miejsce i termin, w którym nastąpi zwrot samochodu.
 4. Poczekaj aż pojawią się oferty i znajdź z lewej strony „Płatność kartą przy odbiorze” („Payment cart at pick-up”).
 5. Zaznacz opcję „Karta debetowa” („Debit Card”).

I już! Teraz widzisz oferty firm, które mogą ci wypożyczyć samochód na kartę debetową.

Tradycyjny rysunek poglądowy:

Wynajem samochodu bez karty kredytowej
Wynajem bez karty kredytowej

Jak tanio wynająć samochód na Majorce?

Średnia cena wynajmu samochodu na Majorce jest całkiem przystępna. Szukając ofert na sierpień 2024, udało mi się znaleźć nieprzekraczające stu złotych dziennie, co – biorąc pod uwagę szczyt sezonu – jest naprawdę sensownym kosztem. Oczywiście wiele zależy od typu pojazdu oraz dokładnego terminu (tu możesz porównać ceny w interesującym cię okresie).

Ponieważ Majorka to górzysta wyspa, gdzie znajduje się dużo wąskich i krętych dróg, zdecydowanie polecam wybrać możliwie małe auto. Niewielki samochód pozwoli nie tylko trochę zaoszczędzić, ale również ułatwi poruszanie się po wyspie (taki pojazd łatwiej będzie zaparkować).

Wypożyczenie samochodu najwygodniej ogarnąć od razu na lotnisku. Najwięksi wynajmujący mają tu swoje biura, natomiast mniejsze lokalne firmy wysyłają zwykle swoich przedstawicieli do hali przylotów, którzy doprowadzą cię do wynajętego auta.

Jest kwestią otwartą, czy warto rezerwować samochód na Majorce z wyprzedzeniem. Osobiście tak właśnie robię i to polecam szczególnie tym, którzy planują swoją podróż w wysokim sezonie.

Transport publiczny

Transport publiczny na Majorce jest nieźle rozwinięty. Autobusy kursują dosyć często i raczej nie ma problemu, aby przemieszczać się nimi pomiędzy głównymi punktami na wyspie. Oczywiście, ciężko w ten sposób dotrzeć do mniej popularnych miejsc. Tu zdecydowaną przewagę będzie miał wynajęty samochód, który zapewnia swobodę i zdecydowanie większą elastyczność.

Co więcej, ze względu na stosunkowo niskie ceny wynajmu, może to być nawet rozwiązanie tańsze niż komunikacja publiczna (szczególnie jeśli podróżujecie w więcej osób).

Wynajmujesz samochód po raz pierwszy? W takim razie może cię zainteresować wynajem samochodu bez karty kredytowej oraz wynajem samochodu bez depozytu.

Ubezpieczenie

Nie lubię stereotypów i staram się unikać dowodów anegdotycznych, ale tak się dziwnie złożyło, że większość najgorszych przygód związanych z wynajmem samochodu, zdarzyło mi się akurat w Hiszpanii. Zamiast się więc zastanawiać, czy ten akurat pracownik wypożyczalni, z którym mam do czynienia jest uczciwy, zawsze staram się brać pełne ubezpieczenie.

A jeżeli już muszę zadowolić się ubezpieczeniem podstawowym, to wtedy przynajmniej dokładnie fotografuję pojazd zarówno przy odbiorze, jak i w trakcie zwrotu samochodu.

Samochodem po Majorce
Wynajęte auto to możliwość dotarcia do ukrytych zatoczek i rzadko odwiedzanych plaż

Najczęściej zadawane pytania

Oto garść informacji praktycznych, czyli co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu na Majorce:

 • Na Majorce nie ma płatnych dróg (hip-hip-hurra!).
 • Ogólny stan dróg można ocenić jako bardzo dobry. Wyjątkiem mogą być wąskie i kręte drogi w trudniej dostępnych miejscach, a więc przede wszystkim w górach Serra de Tramuntana oraz na półwyspie Cap de Formentor.
 • Dopuszczalny limit alkoholu we krwi u kierującego pojazdem jest nieco wyższy niż w Polsce, bo wynosi 0,5 promila.
 • Na Majorce, jak to w Hiszpanii, obowiązuje ruch prawostronny.
 • Wyspa nie jest duża, więc dojechanie z jednego krańca na drugi nie powinno zająć zbyt wiele czasu (maksymalnie do 2 godzin).
 • Majorka to bardzo popularne turystycznie miejsce, przez co w sezonie trzeba liczyć się z korkami oraz problemami z parkowaniem. Szczególnie dotyczy to najpopularniejszych kurortów na wyspie.
 • Hiszpanie lubią stawiać ronda, pewnie dlatego że są zakręceni. Tak, wiem – to zdanie wyczerpuje limit sucharów na wpis 😉
 • Na Majorce honorowane jest polskie prawo jazdy.

Parkowanie

Parkowanie na Majorce może być nieco upierdliwe. Szczególnie w sezonie, gdy dosyć ciężko znaleźć wolne miejsce przy najpopularniejszych plażach i atrakcjach turystycznych. Również w mieście Palma de Mallorca znalezienie miejsca parkingowego często graniczy z cudem.

Parkując wzdłuż ulicy zwracaj uwagę na kolor krawężnika:

 • biała linia – oznacza bezpłatnego możliwość parkowania,
 • niebieska linia – parking płatny, trzeba kupić bilet w parkometrze,
 • żółta linia – zakaz parkowania.

Przy rezerwacji noclegu radzę szukać takich, które w cenie zapewniają miejsce parkingowe

Podsumowanie

I to by było na tyle. Teraz już chyba wiesz, jak wygląda wynajem samochodów na Majorce. Wiesz, że nie zawsze niezbędna będzie do tego karta kredytowa oraz że czasem uda się to zrobić bez depozytu.

Udanego urlopu i do zobaczenia na drogach Majorki!

pankoszmarny

pankoszmarny - człowiek widmo, człowiek orkiestra. podróżnik, mąż, ojciec, póki co jeszcze nie dziad. podróże traktuje jako zło konieczne, co nie przeszkadza mu być niezastąpionym drogowskazem dla zagubionych duszyczek. blog podróżniczy koszmarnewakacje.pl to jego konik, pasja oraz szaleństwo w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *