Santorini to przepiękna grecka wyspa, która jest naszpikowana atrakcjami turystycznymi. Aby móc na spokojnie je wszystkie zobaczyć, zdecydowanie warto rozważyć wynajem samochodu.

Właściwie nie powinno sprawiać to większego problemu. Zarówno port, jaki i lotnisko Santorini pełne są biur wypożyczalni samochodów, które tylko czekają na ciebie (i euro z twojego portfela).Kłopot może pojawić się jednak wtedy, gdy będziesz mieć niestandardowe oczekiwania co do ich oferty. A więc wtedy, gdy będzie cię interesowało wynajęcie samochodu bez karty kredytowej. Albo bez kaucji. Albo po prostu w miarę tanio.

Dzisiejszy tekst będzie o tym, jak pokonać wspomniane trudności. Zapraszam!

Wynajem samochodu – Santorini (blog)

Santorini to stosunkowo niewielka wyspa, ale znajduje się tu tak wiele atrakcji, że wynajem samochodu ma sens. Mając auto na własny użytek, bez problemu uda nam się zwiedzić wszystko, co zwiedzenia jest warte. Nie zmarnujemy przy tym zbyt wiele czasu na logistykę i nie spóźnimy się na żaden zachód słońca 😉

Santorini - wynajem samochodu
Tu znajdziesz oferty wynajmu samochodów na Santorini

Osobiście, podczas ostatniej wycieczki korzystałem z usług wypożyczalni CoolCars Santorini. Za cztery dni wypożyczenia pod koniec sierpnia zapłaciłem 200 euro (drugi kierowca w cenie). Co do samej wypożyczalni, nie mam żadnych większych uwag, bo wszystko było ok.

Tak czy inaczej, od czasu mojej wizyty na Santorini trochę mogło się zmienić (zarówno w dobrą, jak i w złą stronę). Dlatego też poszukiwania wypożyczalni proponuję zacząć od przejrzenia ofert w porównywarce DiscoverCars.

Jak wynająć auto bez karty kredytowej

Wypożyczalnie samochodów zwykle wymagają od swoich klientów posiadania karty kredytowej. Na szczęście, na Santorini da się stosunkowo łatwo wynająć auto nie posiadając takowej. Oto ja to zrobić:

Wynajem samochodu bez karty kredytowej
Wynajem samochodów bez karty kredytowej
 1. Przejdź na stronę porównywarki.
 2. Wpisz w jakiej lokalizacji chcesz odebrać samochód (np. na lotnisku lub w porcie).
 3. Wpisz termin rezerwacji (data odbioru i data zwrotu).
 4. Poczekaj, aż pojawią się oferty wynajmu samochodów.
 5. Z lewej strony znajdź sekcję Payment cart at pick-up / Płatność kartą przy odbiorze.
 6. Zaznacz Debit Card / Karta Debetowa – dzięki temu pojawią się oferty wynajmu bez karty kredytowej.

Wypożyczalnia samochodów bez kaucji (depozytu) 

Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chcemy wynająć samochód bez depozytu. Na szczęście w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej takich firm, oto jak je znaleźć:

Wynajem samochodów bez kaucji
Wynajem samochodów bez kaucji
 1. Wejdź na stronę porównywarki.
 2. Wpisz lokalizacje (np. Santorini lotnisko lub port Athinios).
 3. Wpisz termin rezerwacji (data odbioru i data zwrotu).
 4. Poczekaj, aż pojawią się oferty wynajmu samochodów.
 5. Z lewej strony znajdź sekcję Kaucja zwrotna” / „Refundable security deposit”.
 6. Zaznacz „Depozyt nie jest wymagany” / „No deposit required” – dzięki temu pojawią się oferty wynajmu bez kaucji.

Czy warto wypożyczyć samochód na Santorini?

Tak. Santorini to piękna wyspa, którą najszybciej i najwygodniej zwiedzisz przy pomocy wynajętego auta.

Ile kosztuje wynajem samochodu na Santorini?

Skorzystanie z wypożyczalni samochodów jest o tyle dobrym pomysłem, że średnia cena wynajmu auta na Santorini jest stosunkowo niska. Tak, tak – to nie jest pomyłka. Duża konkurencja wśród wypożyczalni samochodów sprawia, że zapłacimy tu sporo mniej niż na okolicznych wyspach. To ile kosztuje wynajem samochodu na Santorini, możesz sprawdzić w tym miejscu.

Najczęściej zadawane pytania

Wyspa Santorini, kaldera
Santorini
 • Ponieważ na Santorini nie ma zbyt wiele przestrzeni, przy wynajmie samochodu proponuję skupić się na niewielkich autach. Dobrym samochodem będzie Fiat Panda, Hyundai i10 albo coś w tym stylu. Małe samochody nie tylko są tańsze, ale i łatwiej nim zaparkować.
 • Na wyspie obowiązuje ruch prawostronny. Nie ma tu płatnych dróg.
 • O dziwo, przy największych atrakcjach turystycznych nie ma większego problemu ze znalezieniem miejsc do parkowania. W miastach Oia, Fira oraz Imregovigli znajdują się dosyć duże i darmowe parkingi, gdzie nawet w środku sierpnia da się znaleźć wolne miejsca.
 • Mogę się założyć, że pracownicy wypożyczalni samochodów będą chcieli kontaktować się z tobą przez WhatsApp. Z niewiadomych przyczyn, ta aplikacja jest niezwykle popularna w całej Grecji.
 • Tańsze wypożyczalnie samochodów często nie mają siedziby w granicach lotniska oraz portu. Nie jest to jednak duży problem, bo pracownik podstawia auto w odległości krótkiego spaceru.

Więcej praktycznych informacji na temat wyspy znajdziesz w tekstach Santorini na własną rękę oraz prom na Santorini.

Komunikacja publiczna

Alternatywą dla wynajęcia samochodu będzie korzystanie z komunikacji publicznej. Na Santorini ogranicza się ona do autobusów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest z nimi tak źle i przynajmniej sama stolica (Fira) jest dobrze skomunikowania z resztą wyspy.

Problem polega na tym, że autobusy są dosyć niepewne i – przynajmniej w szczycie sezonu – mocno przepełnione. Nie wiem, może miałem pecha, ale odniosłem wrażenie, że podawane rozkłady jazdy to tylko delikatna sugestia, która nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Osły na Santorini
Tego sposobu poruszania się nie polecam!

Ostatnią opcją przemieszczania się po Santorini są taksówki. Te są niestety dosyć drogie. Podczas mojego pobytu każdy kurs (bez względu na odległość) kosztował 45 euro. Można się więc przejechać raz czy dwa, ale na dłuższą metę nie jest to sensowna alternatywa dla wypożyczalni samochodów.

I tym oto pozytywnym akcentem, czas już chyba zakończyć ten tekst. Teraz już chyba wiesz, jak wygląda wynajem samochodów w Santorini. Do następnego!

pankoszmarny

pankoszmarny - człowiek widmo, człowiek orkiestra. podróżnik, mąż, ojciec, póki co jeszcze nie dziad. podróże traktuje jako zło konieczne, co nie przeszkadza mu być niezastąpionym drogowskazem dla zagubionych duszyczek. blog podróżniczy koszmarnewakacje.pl to jego konik, pasja oraz szaleństwo w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *